Zlato v Extralize dívek U17 tentokrát zůstává na Rosničce

Mistrovství ČR kadetek pod záštitou primátora statutárního města Brna přivítala hala Rosnička opět po roce. Celý víkend byly k vidění mistrné akce, z nichž některé by si zasloužily i zařazení do Basketparády.  Skvělou atmosféru v hale zajistili fanoušci všech týmů, z nichž největší radost ale mohl mít jen jeden.

Semifinálové boje byly jednoznačnou záležitostí. Trutnov, který již před utkáním avizoval malé ambice z důvodu zraněných hráček, nedokázal favorizovanému SŠMH dlouho vzdorovat. Již po první desetiminutovce měl třicetibodové manko a bylo jasné, že se Brňanky hladce probojují do finále. Přes velkou bojovnost nedokázaly svěřenkyně Petra Kapitulčina zvrátit průběh utkání a po prohře 40:95 bylo zřejmé, že budou moci zabojovat jen o bronzové medaile. Brněnské hráčky naopak vyhlížely finálového soupeře.

Pražský duel byl taktéž od počátku jasný, ačkoli USK jako lépe umístěný tým základní části nakonec nepotvrdil svoji roli favorita a od počátku prohrával. Silná obrana týmu Sparty a výšková převaha pod košem ztěžovaly týmu USK zakončování. Sparťanské hráčky Jindrová a Reisingerová nasázely do koše soupeře celkem 41 bodů a utkání tak skončilo 47:70. USK doplnil dvojici s Trutnovem a tým BA Sparta si zajistil finále.

25.04.2015 BK SŠMH Brno - Kara Trutnov 95:40 (33:11; 51:21; 78:34)
25.04.2015 USK Praha - BA Sparta 47:70 (12:25; 29:45; 34:61)

Bronzové utkání začalo pro Trutnov neslavně. I přes dva vybrané timeouty se nepovedlo Kaře dostat do utkání a prohrávala až 0:12. Konec první čtvrtiny zakončily týmy poměrem 7:37 a již nebylo co řešit. Svěřenkyně Jany Klečkové sice prohrály následující čtvrtinu, ale ve třetím dějství dovolily soupeři dát pouhé dva body a zaslouženě se radovaly ze zisku bronzových medailí po výhře 44:85.

26.04.2015 Kara Trutnov - USK Praha 44:85 (7:37; 30:54; 32:74)

Od finále se očekával souboj dvou vyrovnaných týmů. Alespoň co se síly týče. Ani jeden z týmů nedokázal soupeři ze začátku utéct o více jak 4 body. Snaha získat mistrovský titul byla patrná u všech hráček. Brilantní obranu předvedlo SŠMH během druhé desetiminutovky, kdy se mu podařilo ubránit zejména hlavní střelkyně týmu Sparty a do šatny týmy odcházely za stavu 33:27. Nadvláda Brňanek pokračovala i během třetí čtvrtiny, kdy zvýšily náskok o dalších 9 bodů. Závěr zápasu již nic nového nepřinesl a zakončila jej pak radost domácích hráček, které vybojovaly mistrovský titul.

26.04.2015 BK SŠMH Brno - BA Sparta 72:59 (15:18; 33:27; 55:40)