U18 se v Izraeli nedařilo

26.06.2015

Izrael - Česká republika 86:64 (27:12; 53:31; 69:50)

Junioři U18 mají za sebou první ze tří přípravných utkání v Izraeli proti domácímu juniorskému výběru U18. Do slunné Izraele přiletěli čeští reprezentanti den dopředu kolem 4. hodiny ráno. Měli tak dost času na aklimatizaci, přesto podlehli v prvním přípravném utkání rozdílem 22 bodů. Před zraky slušně zaplněné haly a trenéra české  mužské seniorské reprezentace  Ronena Ginzburga čeští hráči nezachytili úvod utkání. Do toho vstoupili domácí reprezentanti s velmi agresivním celoplošným pressem, na který český výběr velmi špatně reagoval. Z úvodu nepomáhali ani rychlé oddechové časy českého trenéra a o poločase tak soupeř vedl 53:31. Český výběr se po poločasové bouři v kabině dobře adaptoval na hru soupeře a hrál s ním pak už velmi vyrovnanou partii. Bohužel se našim reprezentantům nepodařilo přiblížit na dostřel. A tak i když druhý poločas skončil remízou, soupeř díky náskoku z prvního poločasu slavil vítězství. Odveta je na programu v sobotu 27. 6. a poslední zápas pak na neděli 28.6.

27.06.2015
Izrael - Česká republika 89:65 (20:22; 45:36; 71:52)

Tůma 11, David a Roub po 9, Fleischans a Jelínek po 8, Puršl a Hartig po 6, Goga 4, Bělohradský a Kozák po 2, Čeněk a Formánek 0

Fauly: 18

Po prvním přípravném utkání na půdě Izraele, kdy čeští junioři podlehli domácímu výběru U18, byla v sobotu na pořadu dne odveta. Oproti předcházejícímu utkání, kdy se českým reprezentantům nepovedl vstup do utkání, byl tentokrát z jejich strany k vidění úplně jiný výkon a to hned od prvních minut utkání. Češi soupeře zaskočili velmi aktivní a jednoduchou hrou s dobrou střelbou ze střední a dlouhé vzdálenosti. Češi si ze začátku velmi dobře věděli rady s celoplošným presem Izraelců a zejména díky těmto faktorům vyhráli velmi pohlednou první čtvrtinu. Do půlky druhé čtvrtiny tento trend pokračoval. Bohužel pak ale začala našim reprezentantům odcházet střelba a konstantně a velmi aktivně hrající Izraelci se postupně začali dostávat do vedení. Do poločasu se pak tedy šlo za stavu +11 pro Izrael. To ještě nevěstilo nic špatného. Po poločasové pauze se ale velmi agresivní Izraelci na obou stranách začali mnohem více prosazovat a český výběr začali poměrně výrazně přehrávat a Češi tak podlehli i v druhém z přípravných utkání v Izraeli.

28.06.2015

Izrael - Česká republika 69:44 (16:13; 31:19; 56:30)

Puršl a Roub po 13, David 6, Tůma a Jelínek po 3, Fleischans a Čeněk po 2, Goga a Hartig po 1, Bělohradský, Formánek a Kozák 0

Fauly: 15

Na závěr svého pobytu i do třetice čeští junioři podlehli izraelskému výběru do 18 let. I přesto, že už čeští mladí reprezentanti věděli, jaký herní styl soupeře je čeká, opět se jim nedařilo se místy až na zběsilé tempo soupeře adaptovat. Výborně střílející a doskakující Izrael byl ve vedení již od prvních minut utkání a české juniory téměř k ničemu nepustil. Čechům se opět nedařila střelba a to zejména z dlouhé vzdálenosti, kdy zaznamenali pouhé dva úspěšné trojkové pokusy  z celkových 32, což znamená úspěšnost pouhých 6%. Střelba za dva body tak špatná již nebyla, bohužel ale počet pokusů nekorespondoval se střeleckou aktivitou soupeře, který ve své domácí hale hrál opravdu velmi dobře. Na českých hráčích byla vidět únava po náročných dvou zápasech, kdy je Izrael držel pod neustálým tlakem celoplošného presu. V posledním zápase bylo pojetí soupeře opět stejné a Češi marně hledali síly na vzdor.

Dobrou zprávou ale i přes tři prohry je, že Čeští junioři poznali zápasové podmínky v krajině s pro nás nezvyklým prostředím, které mohou očekávat při vrcholu reprezentační sezóny při ME v Řecku na přelomu měsíců července a srpna. Další pozitivní skutečností také je, že střelecká nemohoucnost ze třetího přátelského utkání se bude už jen těžko opakovat. Mladí reprezentanti totiž neměli problém vytvořit si volné pozice. Podařilo se jim eliminovat vysoký počet ztrát z předchozích utkání a celkově tak začali své hře dávat konkurenceschopnou tvář. Uvidíme tedy, jaké výsledky přinese druhá část přípravných utkání.