Pozitiva i nedostatky - Petr Treml hodnotí trojutkání žen U18 s Německem

České reprezentantky do 18 let začaly ostrou zápasovou přípravu v Děčíně proti Německu. Ve vzájemných utkáních sice braly třikrát vítězství, přesto trenér Petr Treml našel na hře svého týmu několik nedostatků. Naopak tým pochválil za bojovnost i ve chvílích, kdy se nedařilo. V zápasech se musel obejít bez dvojice Julia Reisingerová - Michaela Matušková, která chyběla ze zdravotních důvodů.

Hodnocení Petra Tremla:

Přestože soupeř hraje divizi B, přivezl do Děčína dobře poskládaný tým, který se opíral o vysokou křídelnici Satou Sabally - loňská MVP ME u16 divize B, které Němky vyhrály. Sabally byla nejlepší střelkyně v každém zápase - 17, 15 a 15 bodů. Tým soupeřek se prezentoval typickými vlastnostmi německých výběrů – rychlost, agresivita a důslednost při všech prováděných činnostech.

První zápas (62-51) jsme vyhráli díky povedené první čtvrtině, kdy jsme se prosazovali převážně z rychlých protiútoků (vedli jsme rozdílem 17 bodů). Ve zbytku zápasu jsme nedokázali zvyšovat tempo a tím i výsledek.

V druhém zápase (60-56) jsme 35 minut prohrávali. Velkým problémem bylo zakončování, kdy jsme neproměnili ani snadné pokusy z bezprostřední blízkosti koše (celkové procento střelby 28 %). Hráčky ale ukázaly svoji sílu a velkou bojovností dokázaly zápas v poslední minutě otočit a dovést do vítězného konce.

Třetí zápas (77-52) jsme měli kromě úvodních dvou minut (2-5) plně pod kontrolou. Všechny hráčky, které přicházely z lavičky, zvyšovaly tempo a agresivní celoplošnou obranou nedaly soupeřkám šanci. V tomto zápase jsme podali nejlepší výkon v obraně a tím bychom se měli prezentovat i v dalších zápasech.

Tato série nám ukázala mnoho nedostatků (odstavování, komunikace, hra do postavené obrany a hlavně vyrovnání se s tvrdou obranou a hra ve vyšším tempu). Většina hráček v klubu hraje s nižší intenzitou a je těžké přepnout na vyšší rychlostní stupeň. Hráčky ukázaly i pozitiva (snaha o útočný doskok, velká bojovnost a to i v případě, kdy se úplně nedaří a postupné zlepšování v obranných činnostech).

Příští týden nás čekají tři zápasy s Polskem (tým divize A) a věřím, že už se přidají i Reisingerová a Matušková, které v tomto týdnu pro nemoc a zranění nemohly nastoupit.