Petr Treml po Olympic Hopes: Výsledkově nemůžeme být spokojeni

Petr Treml

"Po třech porážkách nemůžeme být výsledkově spokojeni, turnaj nám ale přinesl cenné zkušenosti a ukázal, kde máme největší nedostatky.

V prvním zápase byla na hráčích vidět nervozita z prvního reprezentačního startu. Z toho plynuly i nevynucené ztráty a celková nejistota. V dalších zápasech byl již náš projev lepší, ale vydrželi jsme se soupeři pouze části utkání - s Maďarskem tři čtvrtiny a s Polskem poločas.

Celkově jsme se zlepšovali v obraně (hlavně obrana hráče bez míče na jednu přihrávku).

Turnaj nám ukázal rozdíl mezi domácí extraligovou soutěží a mezinárodním basketbalem.

Nejvíce nás limitovaly ztráty - 94 ve třech zápasech. Body po těchto ztrátách rozhodovaly zápasy -

Se Slovenskem jsme na body po ztrátách prohráli 9:33 a s Maďarskem 9:24. Dále neagresivní obrana, kde neubráníme 1na 1 a často si pomáháme rukama a pomalý přechod na útočnou polovinu hřiště i obráceně pomalý návrat. Dalším limitem je naše střelba (TH- 56 %, za tři body – 25%).

Dobré je, že tato zkušenost přišla již teď a hráči mají dostatek času na sobě pracovat."