Muži U18 na úvod přípravy dvakrát podlehli Polsku

Čeští Junioři za sebou mají první přípravné utkání před nadcházejícím ME divize A v řeckém Volosu. Po začátku přípravy šlo o první ostrou zkoušku, která bohužel vyzněla mnohem lépe pro domácí tým Polska,  který bude letos bojovat na ME v divizi B.

První ze dvou přátelských utkání začalo ve velmi vysokém tempu. Na domácích byla jasně patrná chuť ukázat se před domácím, leč divácky nepříliš zaplněném prostředím. Pouze dva roky stará hala ve městečku Aqua Zdroj tak viděla doslova raketový vstup do utkání ze strany polského soupeře a tak po prvních 5 minutách hry na tabuli svítil stav 13:2 pro domácí. Na úvodní koš brněnského Šmerdy pak dokázal navázat až košem s faulem Šimon Puršl, který již přicestoval ze svého klubu ve španělské Zaragoze a hra se na obou stranách pomalu vyrovnala. Po první čtvrtině tedy na tabuli svítil stav 19:19 a to zejména díky aktivitě plzeňského Martina Davida. Druhá čtvrtina ale přinesla dlouhých 6 minut bez koše a šňůru 14:0 pro domácí tým. Pouhých 6 bodů ze strany českých hráčů v druhé čtvrtině pak určilo ráz zbytku zápasu. Zejména díky bodům ze zbytečných ztrát (celkem 23 b.) českých hráčů si tak polský tým do poločasu vybudoval solidní 15 bodové vedení, které v podstatě do konce zápasu již nepustil.

Po návratu ze šatny začal druhou půlku utkání mnohem lépe český tým a manko začal pomalu stahovat, ale i přesto, že třetí čtvrtinu Češi jako jedinou vyhráli, Polsko vždy dokázalo najít odpověď a to zejména díky jejich fyzické a agresivní hře. S tou se po celý zápas český tým velmi špatně vyrovnával a i přes pěkné momenty a pěkné akce se čeští junioři po špatné druhé čtvrtině již nedokázali vrátit na dostřel. Díky pouhým 8 bodům v poslední čtvrtině a celkovým 25 ztrátám českého družstva v zápase tak polští junioři slavili vítězství. Mladí lvi si tak na své první letošní vítězství musejí ještě chvíli počkat. Druhou šanci mají hned v sobotu 20.6. v odvetě. Držme palce!