Rozlosována druhá polovina sezóny turnajů ČBF U10 a NRT U11-U13

Konec ledna byl termínem uzávěrky přihlášek do 3. a 4. kola turnajů ČBF U10 a Nadregionálních turnajů U11-U13. U obou projektů došlo oproti první polovině sezóny k nárustu přihlášených družstev, což nás velmi těší. Přehled přihlášených družstev, rozpis skupin i obecné principy turnajů naleznete v informacích níže.

Turnaje ČBF U10 (Den s basketbalem) – 3. a 4. kolo

Turnaj Den s basketbalem pro kategorii U10 si klade za cíl propojit radost ze hry a pohybu. Jde o nesoutěžní turnaj, výsledky nejsou cílem a nejsou nikde zveřejňovány. Děti si při tomto turnaji mohou nejen zahrát, ale i zasoutěžit v některé z basketbalových, i nebasketbalových disciplín.

Do druhé poloviny sezóny se přihlásilo 51 družstev, které byly rozděleny do 12 skupin v každém kole. V 3. a 4. kole bude odehráno 24 turnajů.

Obecné principy turnajů ČBF U10

Organizační brožurka nejen pro pořadatele

Rozpis turnajů U10 3. a 4. kolo

Nadregionální turnaje minibasketbalu U11-U13 (3. a 4. kolo)

Prvním rokem běží projekt Nadregionálních turnajů všech kategorií minibasketbalu.

Hlavním záměrem organizace nadregionálních turnajů je nabídnout družstvům příslušných kategorií možnost setkání a poměření sil s družstvy stejné kategorie, podobné výkonnosti, napříč regiony ČR.

V první polovině sezóny jsme zapsali účast 81 družstev napříč všemi kategoriemi. Do 3. a 4. kola se přihlásilo 95 družstev, která byla rozdělena do skupin o 3-4 účastnících. Naplánováno je celkem 56 turnajů (18 turnajů kategorie U11, 23 turnajů kategorie U12 a 15 turnajů kategorie U13).